Wycieczki szkolne

Od czasu do czasu w każdej szkole zdarzają się dni przeznaczone typowo na wycieczki szkolne. Jak zaplanować taką wycieczkę, dokąd pojechać, aby jednocześnie miała ona walory edukacyjne i była ciekawa dla uczniów?
Na początek warto rozejrzeć się po najbliższej okolicy. Okazać się bowiem może, że gdzieś niedaleko jest ciekawe, interaktywne muzeum albo inny ciekawy obiekt. Warto tu nadmienić, że dzisiaj dzieci nie mają okazji poznać wielu zawodów. Dzieci urodzone i wychowane w mieście nie wiedzą, jak się uprawia rolę, jak rozpoznawać rośliny, jak wytwarza się miód, nawet czasami nie wiedzą dokładnie jak rosną, wyglądają i kiedy są zrywane poszczególne warzywa i owoce. Dlatego świetnym pomysłem jest np. wycieczka do pszczelarza, który pokaże, jak wyrabia się miód i poczęstuje takim domowym miodem albo do rolnika, który pokaże jak wygląda życie na wsi. Z kolei dzieci ze wsi nieraz nie miały okazji poznać rzeczy, które są nieraz codziennością dla mieszczuchów. A zatem świetnie się sprawdzą wycieczki do eksperymentatorium, teatrów, obiektów sportowych jak ścianki wspinaczkowe, nauce jazdy na deskorolce i wiele innych.
Pomysłów może być nieskończenie wiele- trzeba tylko pamiętać, że warto, aby wycieczkę prowadziła osoba, która nie mówi tekstu nauczonego na pamięć, lecz jest w stanie mówić własnymi słowami i zaciekawić dzieci.