Jak przygotować dziecko do szkoły?

Zbliża się początek roku szkolnego. Rozpoczynają się zatem gorączkowe zakupy, przygotowania. A w co tak naprawdę powinniśmy zaopatrzyć dziecko? Jak przeprowadzić wszystkie zakupy, aby nie wydać fortuny?
Przede wszystkim oczywiście należy kupić podręczniki i ćwiczenia. Tu warto zastanowić się nad zakupem podręczników używanych. Będą one znacznie tańsze, jednak należy pamiętać, żeby nie kupować zniszczonych- dziecko musi mieć dogodne warunki do nauki.
Następnie- zeszyty i wszystkie przybory szkolne: długopisy, gumki itp. Dobrze jest, jeśli zabierzemy dziecko na zakupy. Wtedy ono będzie mogło, pod naszym czujnym okiem, wybrać samo to, co mu się będzie najbardziej podobało. Dzięki temu będzie nasza pociecha będzie wiedziała, że jej zdanie też się liczy. Ponadto- przyjemniej jest się uczyć z zeszytów i pisać długopisami, które się samemu wybrało. Warto jeszcze dodać, że dobrze jest przejrzeć dokładnie szuflady i nie kupować całej wyprawki, tylko dokupić rzeczy brakujące. W ten sposób nauczymy dziecko, że rzeczy trzeba szanować.
Ostatnią rzeczą kupowaną często przed rokiem szkolnym są nowe ubrania- dzieci bowiem przez lato nieraz wyrastają ze wszystkich rzeczy. Aby bez sensu nie przepłacać- teraz wszystko jest droższe- warto kupić te najpotrzebniejsze rzeczy, a resztę stopniowo dokupywać.

Dodaj komentarz